Igor-Sobczak-VI-f

Polska – mój kraj, moja Ojczyzna, wystawa dziecięcych prac

Z okazji zbliżającej się 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przez cały tydzień nasi nauczyciele rozbudzali zainteresowania dzieci dziejami Polski i Polaków. Kształtowali poczucie tożsamości narodowej oraz szacunku do historii naszego państwa i symboli narodowych, dumy z bycia Polakiem. Nasi przedszkolacy poprzez opowiadania poznali wydarzenia historyczne dotyczące dziejów odzyskania przez Polskę niepodległości. Znają już i rozumieją czym są pojęcia: ojczyzna, wolność i niepodległość. Jutrzejszego dnia będziemy uroczyście obchodzić Święto 11 listopada. Nasze dzieci dzielnie szlifowały do perfekcji Mazurka Dąbrowskiego, wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym, które jutro zabrzmią w murach naszego przedszkola. Planowana uroczystość jest naszym wkładem w organizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki akcji „Szkoła do hymnu”. Pod okiem naszych pedagogów dzieci przygotowały także prace plastyczne, które można podziwiać w gablocie przy Domu Kultury „Remiza” do czego gorąco zachęcamy 😊

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.