dynia

Dyniowy zawrót głowy

Sprawozdanie z realizacji

Rodzinnego Konkursu na Najpiękniejszą Dynię

Dnia 4 października 2023 za pośrednictwem aplikacji INSO, a także wywieszając informacje w holu przedszkola zaprosiłam Rodziców wraz z dziećmi do rodzinnej zabawy w formie konkursu na najpiękniejszą dynię. W związku z tym, że między 23 a 27 października zaplanowaliśmy tydzień pt. „Dyniowy Zawrót Głowy” miałam na uwadze wystawienie zapalonych dyń, by cieszyły oczy spacerujących ulicami Plewisk mieszkańców. Konkurs cieszył się dużym odzewem wśród naszej przedszkolnej społeczności. W konkursie wzięło udział aż 55 przedszkolaków wraz z rodzinami. Poza głównym celem konkursu tj. wykonaniem prac przestrzennych z dyni, zależało mi na zachęceniu rodziców do kreatywnego spędzenia czasu z dziećmi, nawiązaniu współpracy z rodzicami, rozwijaniu umiejętności manualnych dzieci, a także wychowaniu dzieci w duchu tolerancji i otwartości na inną kulturę. Patrząc na tak duże zainteresowanie myślę, że wszystkie zaplanowane cele udało mi się zrealizować. Dynie przynoszone przez dzieci dostawały numer, następnie wpisywałam je na listę przyporządkowując do numerka imię i nazwisko dziecka. Głosowanie odbywało się poprzez zapisanie numeru dyni, która w oczach głosujących była najpiękniejsza i wrzuceniu karteczki z numerem do koszyczka. Prace konkursowe w swoim formacie, kunszcie jak i pomysłowości przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Zapewne trudny orzech do zgryzienia mieli głosujący, ponieważ wszystkie dynie były przepiękne, a każda wyjątkowa i niepowtarzalna. Dnia 30 października wraz z jury w składzie Agata Kościelna oraz Paulina Wesołowska przeliczyłam oddane głosy. W wyniku głosowania:

I miejsce z liczbą głosów 33 zajęły siostry Kornelia i Amelia Tomaszewskie reprezentujące grupę Bociany

II miejsce z liczbą głosów 22 zajęła Milana K. również reprezentująca grupę Bociany

III miejsce z liczbą głosów 18 zajęła Emilia K. z grupy Żabki

Jury postanowiło przydzielić także wyróżnienia:

Hanna W. – 11 oddanych głosów (grupa Biedronki)

Mikołaj S. – 10 oddanych głosów (grupa Żabki)

Krzysztof G. – 9 oddanych głosów (grupa Żabki)

Marcelina R. – 8 oddanych głosów (grupa Motylki)

Polina I. – 8 oddanych głosów (grupa Bociany)

Dnia 31 października nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Złożono gratulacje za wysiłek, pomysłowość i zaangażowanie, dziękując tym samym za udział w zabawie.

Zarówno dla laureatów konkursu, dzieci wyróżnionych jak i wszystkich biorących udział w konkursie przewidziano drobne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy dyplom.           

 Mirella Salamon-Tyma

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.